Malinska je rozvinutým turistickým strediskem na západním pobreží ostrova Krk, který je mostem spojen s pevninou. Malinska leží 13 km severne od mesta Krk, v širokém zálivu, plném zelene, jenž vroubí nekolik hezkých oblázkových a píscitých pláží. Krome soukromých domu jsou v osade Malinska také hotely, kempinky, prázdninové vily s bazény a penzióny. První zmínka o osade Malinska pochází z 15. století. Kvuli mimorádne hustým okolním lesum vyrostl v této osade ostrovní prístav, z nehož se vyváželo dríví. V letovisku jsou tri turistické pláže, upravené ke koupání a opalování, podél morského brehu vede dlouhá promenáda zvané Rajská cesta. Mužete si zde zahrát tenis, minigolf, mediteránní hru s kamennými koulemi zvanou "bocanje", kuželky nebo si zajezdit na koni.

Z vodních sportu se zde predevším provozuje potápení, plachtarství a lov ryb. Možnosti zábavy nejsou o nic menší, než ty, jež jsou v nabídce nekterých vetších turistických stredisek (konají se zde vystoupení v rámci Kulturního léta, regaty, lidové slavnosti) a máte-li chut se dobre najíst, mužete si zajít do nekteré z hospudek, kde vám nabídnou domácí zeleninu, víno a cerstvé ryby nebo do nekteré z hezkých, noblesnejších restaurací.

Malinska je letovisko, urcené všem, kdož mají rádi rozmanitou nabídku rozvinutého turistického strediska. Je vhodná k rodinné dovolené stejne jako k aktivní dovolené, a také ti, kdož se o dovolené chtejí pobavit, si zde prijdou na své.

Navrhujeme vám, abyste navštívili: farní kostel sv. Apolináre (župna crkva Sv. Apolinera) / letovisko Porat: františkánský klášterz 1500. roku s muzejní sbírkou a knihovnou / zátoku sv. Martina: trosky benediktinského kláštera a kostela z 11. st. / letovisko Omišalj / letovisko Krk / letovisko Dobrinj: nejstarší osadu na ostrove a stredisko hlaholské kultury.

Jestlipak jste vedeli: v roce 1981, když byl vystaven Krcský most, prekonal svým rozpetím dokonce o 85 metru tehdy nejvetší rozpetí mostu v australském meste Sidney?